יום שלישי, 26 בספטמבר 2017

אתגר בינלאומי באקסל – אוגוסט 2017


אתגר בינלאומי באקסל – אוגוסט 2017

שמח להופיע בחברה טובה, עם המומחים הגדולים ביותר בעולם ב"אקסל"

לפני כחודש גיליתי במקרה ב"יוטיוב" את האתגר הבא ב"אקסל":
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=OJLfPc9YlqE

למי שמתעצל, הנה הסבר מילולי:
במטריצה שבעמודות B,C,D (תאיםB5: D45  - מסומנים באפור בתמונה) מופיעים שמות משחקים. כל משחק מופיע רק פעם אחת והוא שייך רק לאחת מהקטגוריות: Productivity, Games, Utility המופיעות בכותרת העמודות (בתאים B4:D4) [מסומנות באדום]
האתגר: שליפת קטגוריה של כל אחד מהמשחקים.

תמונה מס.1 - האתגר
לבעיה יש, כמובן, מספר פתרונות.
אני מציג כאן 2 פתרונות שהם מקוריים שלי והם מופיעים גם בקובץ האקסל, לצד פתרונות של ענקי אקסל.

תמונה מס. 2 – פתרונות שלי לצד פתרונות ענקי אקסלהפתרונות מוצגים בעמודות H:I, כאשר בעמודה H מופיעים שמות המשחקים ובעמודה I מופיעים שמות הקטגוריות, ליד כל שם משחק

פתרון מס. 1:                                    תמונה מס. 3 - פתרון מס. 1 בגליון                                             תמונה מס.4 – פתרון מס. 1 - הנוסחה

הסבר על הפתרון:
הפתרון מתבסס על  Nested If:
אנו מחפשים את שם המשחק ב-3 העמודות בעזרת הפונקציה: MATCH. אם לא נמצא בעמודה המבוקשת, "אקסל" מחזיר שגיאה (#N/A) ואנו אומרים לאקסל להתעלם מהשגיאה (בעזרת הפונקציה IFNA) ולהמשיך לחפש בעמודות הנותרות.פתרון מס.2:                                   תמונה מס. 5 - פתרון מס. 2 בגליון                                       תמונה מס.6 – פתרון מס. 2- הנוסחההסבר על הפתרון:
הפתרון מבוסס על הפונקציה COUNTIF אשר סופרת כמה פעמים מופיע השם בכל אחת משלוש העמודות. אם השם נמצא בעמודה מסוימת – הפונקציה תחזיר ערך: 1, אחרת תחזיר: 0.
מכיון שהשם חייב להופיע באחת משלוש העמודות, אם "נשרשר" את 3 התוצאות – נקבל מספר בן 3 ספרות, שאחת מספרותיו היא 1 ומיקום הספרה במספר מציין את מספר העמודה.
אם תוצאת השרשור היא:
100 – אז השם מופיע בעמודה הראשונה (Productivity),
אם תוצאת השרשור היא: 010 – אז השם מופיע בעמודה השניה (Games),
ואם תוצאת השרשור היא: 001 – אז השם מופיע בעמודה השלישית (Utility),
חיפוש מיקום הספרה 1 נעשה באמצעות הפונקציה FIND, ומיקום זה משמש את הפונקציה INDEX כדי להביא את כותרת העמודה במיקום המתאים מבין 3 העמודות.
ניתן להוריד את הקובץ שבו מופיעים הסברים על פתרונות שונים שהציעו מומחי "אקסל", רובם MVP (התואר המכובד שמעניקה "מיקרוסופט" למומחים הגדולים ביותר בעולם ב"אקסל" – בעולם כולו יש פחות מ-100 Excel MVPs)
בקובץ מופיעים גם 2 הפתרונות שלי J J J, בצד פתרונות של ענקי ה"אקסל".
מחמיא לי מאוד.

הקישור לקובץ:אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה